آخرین اخبارخانواده

نکاتی کاربردی برای تداوم زندگی مشترک

روانشناسان به این نتیجه رسیده‌اند که عوامل متعدد تعیین کننده‌ای برای تداوم رابطه بین همسران وجود دارد.

دانشمندان معتقدند که چند فضیلت وجود دارد که باید در زندگی هر زوج متاهلی فعال بوده و آنها برای تداوم زندگی شاد خود باید به این موارد پایبند باشند.

قدردانی: قدردانی و احترام به یکدیگر یکی از فضیلت‌های مهم در روابط زن و شوهر است و این رفتار زمانی اهمیت بیشتری پیدا می‌کند که صحبت از تفاوت‌هاست. احترام به حریم خصوصی و فردیت هر یک از آنها، یکپارچگی عمیق تری به زوجین می‌بخشد و تضمین می‌کند که دعواها به دلایل بی فایده دوباره تکرار نشوند.

فکر باز: یکی دیگر از جنبه‌هایی که می‌تواند رابطه را پایدارتر کند، دفاعی عمل نکردن در مورد شریک زندگی خود است.

وقتی هر دو طرف در حالت تدافعی قرار می‌گیرند، به دلایلی با هم دعوا و مشاجره می‌کنند وهر یک از طرفین می‌تواند هر نظری را از طرف دیگر به عنوان توهین تلقی کند که این می‌تواند منجر به بحث‌های بی‌پایان شود؛ بنابراین اگر کسی را دوست دارید، دلیلی ندارید که در حالت تدافعی باشید، بلکه باید آرام باشید.

اعتماد: اگر دو طرف بخواهند زمان زیادی را با هم بگذرانند، اعتماد دو طرفه باید در زندگی آن‌ها وجود داشته باشد و بدون این اعتماد، داشتن آرامش در رابطه دشوار است. احساس رضایت از رابطه وجود ندارد.

سرمایه گذاری: علاوه بر جنبه‌هایی که قبلا ذکر شد، سرمایه گذاری در زندگی زناشویی نیز ضروری است. این به معنای خرج کردن پول برای خرید هدیه نیست، بلکه به معنای حضور دائمی در زندگی یکدیگر، تدارک سورپرایزهای کوچک و اظهار محبت با حرکات ساده است.

این نوع از رفتارها اتحاد بین همسران را تجدید، روابط بین آن‌ها را عاشقانه تر، و رفاه و آرامش آن‌ها را افزایش می‌دهد.

گفتگو: صحبت کردن در مورد احساسات خود با شریک زندگی و آشکار کردن آن‌ها تأثیر زیادی بر کیفیت و طول عمر رابطه شما دارد. اگر می‌خواهید از سوء تفاهم جلوگیری کنید، با قلبی باز صحبت کنید، درباره چیزها خیال پردازی نکنید و قضاوت نادرست نداشته باشید.

زندگی اجتماعی: سرمایه گذاری روی زندگی اجتماعی مجردی و زناشویی نیز برای زوجی که می‌خواهند رابطه‌ای پایدار داشته باشند بسیار مهم است.

تمرکز فقط بر روابط بین همسران و فراموش کردن دوستان اشتباه بزرگی است؛ بنابراین باید همیشه زمانی را برای معاشرت با دوستان اختصاص دهید و همراه شریک زندگی خود با دوستان به بیرون بروید. به این ترتیب احترام و قدردانی متقابل بین شما و دیگران افزایش می‌یابد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا