آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

اولین شناور بزرگ تفریحی این هفته در بندرعباس افتتاح می‌شود

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، اولویت این وزارتخانه را توسعه گردشگری دریایی دانست و گفت: اولین شناور بزرگ تفریحی، این هفته در بندرعباس افتتاح می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، سیدعزت الله ضرغامی در دومین نشست هماهنگی وزیران در مورد حضور تیم ملی در جام جهانی که در وزارت امور خارجه برگزار شد، گفت: اولین شناور بزرگ تفریحی ما آماده شده و از این هفته می‌تواند ۲ هزار نفر را جابه‌جا کند.

وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی، فعال کردن گردشگری دریایی را یکی از ماموریت‌های این وزارتخانه دانست و افزود: خوشبختانه با مصوباتی که دولت سیزدهم داشت و تامین سوخت یارانه ای که آرزوی فعالان این حوزه بود، سرمایه گذاری و توسعه گردشگری دریایی رونق بیشتری خواهد گرفت. این هفته به بندرعباس سفر می‌کنم تا این شناور افتتاح شود.

ضرغامی گفت: با بخش‌های مختلف کشور از جمله سازمان بنادر و کشتیرانی هماهنگی لازم انجام شده است، تعداد این شناورها، اسکله‌ها، ترمینال‌ها و تجهیزات لازم برای خدمات به مسافران و گردشگران به مرور افزایش خواهد یافت.

وزیر میراث فرهنگی گفت: برای پهلو گرفتن این کشتی در قطر، منتظر پاسخ دوحه هستیم که اتفاق مبارکی در صنعت گردشگری به ویژه گردشگری دریایی ایران خواهد بود .

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا