آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

بازگشایی یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی عربستان

مقام‌های عربستان سعودی پس از گذشت یک دهه، یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی این کشور را به روی عموم مردم بازگشایی می‌کنند.

به گزارش هفت‌گرد به نقل از نشنال، مقام‌های عربستان سعودی برای نخستین‌بار در یک دهه اخیر، امکان بازدید از مرکز تاریخی «دِرْعِیه» ‌ که یکی از مهم‌ترین مکان‌های تاریخی عربستان محسوب می‌شود را برای عموم مردم فراهم کردند.

بازگشایی یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی عربستان
بازگشایی یکی از مهم‌ترین محوطه‌های تاریخی عربستان

به این ترتیب «درعیه» از ماه آینده میلادی پس از ۱۰ سال تعطیلی، بازگشایی خواهد شد. این مکان که قدمت چند هزارساله دارد، همواره به عنوان مهد عربستان سعودی شناخته شده است.

از این پس، بازدیدکنندگان می‌توانند در کاخ‌های آجری و بناهای مرمت‌شده «درعیه» ‌ قدم بزنند. این مکان، خانه برخی از بهترین نمونه‌های معماری سنتی نجدی، از جمله یک کاخ مرمت‌شده است که نخستین خانه خاندان آل سعود بوده است.

یکی از برنامه‌های بازگشایی این مکان تاریخی، ‌ برگزاری تورهای بازدید از نقاط مختلف محوطه «الطریف» در «درعیه» ‌ است که جزئیات بیشتری را درباره اهمیت این محوطه در اختیار بازدیدکنندگان قرار می‌دهد.

همچنین اجرای نمایش‌هایی در نظر گرفته شده است که می‌توانند اطلاعات اجمالی از زندگی ساکنان این مکان به بازدیدکنندگان ارائه کنند. نمایش‌های اسب‌های عربی و کارگاه‌های خوشنویسی نیز از دیگر برنامه‌هایی است که برای فصل زمستان در نظر گرفته شده است.

برنامه توسعه «درعیه» ‌ همچنان ادامه دارد و چندین هتل لوکس در این محوطه تاریخی افتتاح خواهد شد. انتظار می‌رود این محوطه تاریخی تا سال ۲۰۲۳، سالانه بیش از ۳۰ میلیون بازدیدکننده جذب کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا