آخرین اخبارشهری

افتتاح اقیانوس پارک در مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس آباد

مجموعه اقیانوس پارک منطقه فرهنگی و گردشگری عباس آباد و هشت فروشگاه شهروند محله در هفدهمین شنبه امید و افتخار به بهره‌برداری رسید.

به گزارش هفتگرد، مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد در مراسم افتتاحیه مجموعه اقیانوس پارک گفت: تاکید شهرداری تهران و شورای شهر در این دوره توسعه فضاهای گردشگری و پارک‌های موضوعی در پایتخت است.

سید محمدحسین حجازی اظهار داشت: مشخصه اصلی عصر حاضر موضوع محوری است که اقیانوس پارک نیز به عنوان یک پارک موضوعی معرفی شده و از یک قدرت داستانی و تخیلی برخوردار است.
مدیرعامل مجموعه فرهنگی و گردشگری عباس آباد درباره مجموعه علمی-تفریحی اقیانوس پارک گفت: هدف اصلی تاسیس این مجموعه تفریحی، آشنایی مردم با حیوانات دریایی ایران و جهان است.

وی تاکید کرد: بخش بزرگ اراضی عباس آباد از پارک‌های موضوعی تشکیل شده است و در این دوره تاکید مدیریت شهری و شورای شهر بر توسعه مجموعه‌های تفریحی و است.

مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد ادامه داد: پارک‌های موضوعی اراضی شامل بوستان آب و آتش، بوستان بنادر و اقیانوس پارک است که مکمل یکدیگر هستند.

وی با بیان اینکه در کنار ظرفیت‌های اراضی از بخش خصوصی برای اجرای این طرح استفاده کرده‌ایم، گفت: از هیات مدیره منطقه گردشکری عباس آباد و سازمان سرمایه‌گذاری شهرداری تهران قدردانی می‌کنم که راه برای حضور سرمایه‌گذاران خصوصی در اجرای طرح‌های شهری باز شد.

به گفته مدیرعامل شرکت نوسازی عباس آباد، در این اکوسیستم تمایل داریم چرخه حیات اجتماعی را به دیگر خدمات بیفزاییم تا به یک حوزه گردشگری خلاق تبدیل شود.

حجازی با بیان اینکه تلاش این است با نوآوری بتوانیم اتفاقات خوبی را رقم بزنیم، افزود: این مجموعه با تلاش‌های شهرداری تهران و دعوت از بخش خصوصی اجرا شد و این طرح دهمین مشارکت بخش خصوصی با شهرداری تهران است که تاکنون بالای ۴۰۰ میلیارد تومان سرمایه‌گذاری توسط بخش خصوصی در طرح‌های شهری انجام شده است.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی نیز در این مراسم با بیان اینکه در یک سال اخیر شهرداری تهران تعامل خوبی با میراث فرهنگی داشته است، گفت: در حوزه گردشگری در بسیاری از شهرها برای تکرار بازدید از آن شهر و رونق گردشگری شهری نیازمند مکمل‌هایی در کنار جاذبه های شهری هستیم.

علی اصغر شالبافان افزود: اتکا به جاذبه های تاریخی و فرهنگی به تنهایی نمی‌تواند موجب تکرار رفتار سفر شود که در این میان پارک‌های موضوعی می‌تواند این تاثیر را در فرایند گردشگری شهری داشته باشند.

وی تاکید کرد: توسعه گردشگری شهری توسط شهروندان نیازمند ابزارهای جاذبه آفرینی است که پارک‌های موضوعی می‌توانند در این زمینه موثر باشند.

معاون گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی با بیان اینکه آمارها نشان می‌دهد یکی از پارک‌های موضوعی شهر تهران توانسته ۶ برابر جاذبه گردشگری را در پایتخت توسعه دهد، افزود: پارک‌های موضوعی در زمینه اشتغال زایی در مدت زمان کمتر و با یک سرمایه‌گذاری اندک می‌توانند موثر واقع شوند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا