آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

کدام کشورها بهترین روستاهای گردشگری را دارد؟

سه جایگاه در فهرست «بهترین روستاهای گردشگری» به اسپانیا تعلق گرفت و به این ترتیب، این کشور بیشترین سهم را در بین سایر کشورها به خود اختصاص داد.

به گزارش هفتگرد به نقل از گاردین، سازمان جهانی گردشگری (UNWTO) اخیرا فهرست سالانه بهترین روستاهای گردشگری جهان را منتشر کرد و اسپانیا با کسب سه جایگاه در این فهرست درخشید.

۳۲ روستایی که به این فهرست راه‌ یافته‌اند در کشورهایی، از جمله اتریش، ‌ ویتنام، چین، سرزمین فلسطین اشغالی، ‌ایتالیا، ‌ شیلی، ‌ کلمبیا، اکوادور، ‌ اتیوپی، اردن، مکزیک، ‌ گرجستان، ‌ مراکش، پرتغال، ‌ رومانی، ‌ اسپانیا، سوئیس، ‌ پرو، ‌ کره جنوبی، اسلوونی، عربستان سعودی و ترکیه واقع شده‌اند.

اسپانیا با دهکده کاتالونیایی و قرون وسطایی «روپیت» (Rupit)، ‌ دهکده «الکیوزار» (Alquézar) و دهکده «گوادلوپ» (Guadeloupe) بیشترین سهم را در این فهرست داشت.

این فهرست، مقاصد روستایی را دربرمی‌گیرد که از حوزه گردشگری به عنوان راهی برای پیشرفت و ایجاد فرصت‌های جدید شغلی و درآمد  کمک می‌گیرند و در عین حال ارزش‌های منطقه را حفظ و ترویج می‌دهد.

۳۲ دهکده منتخب در ۱۸ مقصد واقع در آمریکای جنوبی، ‌ آسیا، آفریقا و اروپا قرار دارند. این دهکده‌ها توسط یک هیأت مستقل و با در نظر گرفتن معیارهایی همچون فرهنگ و منابع طبیعی مورد ارزیابی قرار گرفته‌اند.

برای فهرست برگزیده امسال در مجموع ۱۳۶ دهکده توسط ۵۷ عضو سازمان جهانی گردشگری مورد بررسی قرار گرفتند. بر اساس مقررات، هر یک از اعضا نهایتا سه گزینه را می‌توانند پیشنهاد کنند.

مراسم اهدای جوایز در ماه فوریه در عربستان سعودی برگزار خواهد شد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا