آخرین اخبارتئاترفرهنگی

نمایش 6 اثر جدید در تئاترشهر

تالارهای نمایشی مجموعه تئاتر شهر طی روزهای آینده میزبان تماشاگران با ۶ اثر نمایشی جدید خواهند بود.

به گزارش هفت گرد و به نقل از روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر، برنامه جدید تالارهای نمایشی تئاتر شهر در حالی اعلام شد که شش اثر نمایشی جدید طی روزهای آینده در تالارهای قشقایی، سایه و کارگاه نمایش مجموعه پیش روی مخاطبان قرار می‌گیرد.

«آلاء» عنوان نمایش جدید تالار قشقایی به نویسندگی و کارگردانی محمدکاظم تبار است که با بازی مرجان آقانوری و صدای فرهاد قائمیان و محمدرضا آزادفرد روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «چیزی تا سحر نمانده، لحظه وداع گاه اندوهگین نیست. هنگامه ای که شوق رسیدن در آن باشد. اکنون که جدایی بین‌مان جاری است. من به طلوع خورشید وصالمان ایمان دارم. به خنده های ممتد کنار هم. به دستانی که دوباره هم قسم خواهند شد. و عشق تبلور وجودی‌مان می شود.»

در همین تالار نمایش جدید دیگری با نام «مَرد» به نویسندگی و کارگردانی حسین احمدخانی و بازی حسین احمدخانی، فاطمه زمانی، شیوا اربابی روی صحنه خواهد رفت.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «مرد در آسایشگاه جانبازان اعصاب و روان است. او برای خود قصه می سازد. از زندگی و آنچه دارد و شاید هم ندارد.»

نمایش «قوی‌تر» به نویسندگی و کارگردانی جواد تولمی عنوان اثر نمایشی جدید دیگر تئاتر شهر است که طی روزهای آینده در تالار سایه مجموعه با بازی آرزو صراف رضائی، صدا پیشگی مریم قلهکی و عروسک گردانی آنا نمکچیان، ساجده باقری، مطهره قدسی زاده روی صحنه می‌رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «نمایش «قویتر» در فضایی سورئال و با حال و هوایی فانتزی-عروسکی با محوریت زن، به بررسی مواجهی ذهنی و رؤیاپردازانه یک زن با رویدادهای فردی، خانوادگی و اجتماعی پیش او می‌پردازد. رویدادهایی که در چارچوب مثلثی عشقی روی می‌دهند؛ و در این میان تشخیص فرد قوی و پیروزمند میدان نه تنها مشکل بلکه دور از ذهن تصویر می‌شود»

«همه چیز می گذرد تو نمی‌گذری» هم نمایش جدید دیگری به نویسندگی محمد چرمشیر و کارگردانی غلامرضا عربی است که با بازی مریم دیهیم بخت، ندا سلیمانی، شیما شوری، حمیدرضا کیانی خواه، مسیحا موسوی، علی خدایاری، حمیدرضا فلاحی، زهره شعبانی، زهره میرشفیعیان، سهیلا جعفرآبادی، حانیه رستگاری در تالار سایه میزبان علاقه مندان تئاتر خواهد بود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «قهرمان به همراه اسبش تاریخ را در می نوردد. عاشق می شود و در این عاشقی اسبش را قربانی می کند. او معشوقه اش را هم از دست می دهد و در انتها در اوج تنهایی مسیری می یابد. این راه روزنه ای است برای آینده ای روشن.»

در کارگاه نمایش، تئاتر «هایکوی پارو زن یک دست» به نویسندگی و کارگردانی ماندانا عبقری و بازی ماندانا عبقری، علیرضا دهقانی، محمدرضا لطفی، زهرا مسیب نهاوندی، صدف صمدی و فاطمه سیف روی صحنه می رود.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «ماسافومی پسری است که در جریان جنگ جهانی با موج یک سونامی که در اثر انفجار بمب اتم ایجاد شده به جزیره ای خالی از سکنه برده می شود. پسر در جزیره با پرنده ای که او را قاقا می خواند مواجه می شود.»

در همین تالار نمایش جدید دیگری با عنوان «جایی در میان ابرها» به نویسندگی و کارگردانی افشین قاسمی و بازی مرتضی مالکی زاده، آرزو خانی، محمود بیات، سمیه رجبی و گلناز عیدی میزبان مخاطبان تئاتر است.

در خلاصه داستان این نمایش آمده است: «خانواده ای در شمال برای بهبود وضعیت زندگی و دسترسی به امکانات پزشکی تصمیم مهاجرت به تهران را می گیرند. ولی اتفاقاتی می افتد که تصمیم هریک از اعضای خانواده را به چالش می کشد.»

تاریخ آغاز اجرا، ساعت و قیمت بلیت این آثار نمایشی جدید طی روزهای آینده از سوی روابط عمومی مجموعه تئاتر شهر اطلاع رسانی می‌شود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا