آخرین اخباراجتماعیمیراث فرهنگی و گردشگری

راهنمایان، دیپلمات‌های فرهنگی گردشگری هستند

رئیس انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان تهران با تبریک فرا رسیدن ۲۱ فوریه روز جهانی راهنمایان گردشگری از راهنمایان به‌عنوان افراد تاثیرگذار در صنعت گردشگری نام برد و گفت: راهنمایان گردشگری در حقیقت دیپلمات‌های فرهنگی این صنعت به حساب می‌آیند.

به گزارش هفت گرد، حمید درودیان رئیس انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان تهران امروز سه‌شنبه ۲ اسفند ۱۴۰۱ با بیان این مطلب اظهار کرد: در صنعت گردشگری راهنمایان نقش بسیار مهمی دارند و از راهنمایان گردشگری به‌عنوان پیشانی این صنعت و نیز به‌عنوان قلب و همچنین مغز این صنعت نام برده می‌شود. تمام این عناوین نشان‌دهنده اهمیت این صنف است.

او افزود: با وجود این عناوین و القاب زیبایی که به راهنمایان گردشگری می‌دهند، اما باید قبول کنیم که توجه جدی و لازم به این صنف نشده و آن طور که باید و شاید حق راهنمایان گردشگری ادا نشده است.

رئیس انجمن حرفه‌ای راهنمایان گردشگری استان تهران اضافه کرد: به‌عنوان مثال در چند سال اخیر با شیوع کرونا صنعت گردشگری کم رونق شد و به دنبال آن فعالیت راهنمایان گردشگری نیز کم شد. حوادث ماه‌های اخیر نیز کاهش رونق صنعت گردشگری و به دنبال آن کاهش فعالیت راهنمایان را به دنبال داشت از این رو راهنمایان باید حمایت شوند تا بتوانند از این بحران‌ها عبور کنند.

او با بیان اینکه راهنمایان گردشگری عاشق فرهنگ، تاریخ و تمدن ایران هستند، اضافه کرد: راهنمایان گردشگری در واقع سفیران فرهنگی هستند و زمانی که صحبت از سفیران فرهنگی می‌کنیم یعنی این که مانند یک دیپلمات فرهنگی نقش ایفا می‌کنند. بر این اساس می‌توان گفت که راهنمایان گردشگری دیپلمات‌های حوزه گردشگری هستند.

درودیان در ادامه با اشاره به نقش وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در حمایت از راهنمایان گردشگری افزود: به طور حتم دولت و مجموعه حاکمیت از جمله وزارت میراث‌فرهنگی در حمایت از راهنمایان گردشگری نقش مهمی را ایفا می‌کنند. خوشبختانه در ماه‌های اخیر این حمایت‌ها پررنگ‌تر شده و نقش تسهیل‌گری این وزارتخانه بیشتر و بهتر شده است.

او اضافه کرد: تشکل‌های مرتبط با راهنمایان گردشگری در ماه‌های اخیر فعالیت‌های بسیار خوبی داشتند و همچنین با سایر دستگاه‌ها و نیز نمایندگان مجلس ارتباط خود را تقویت کردند. وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی در تسهیل این اقدامات نقش مهمی را ایفا کرده است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا