آخرین اخباراجتماعیجاذبه های گردشگری و تاریخی ایرانمیراث فرهنگی و گردشگری

برداشتن گام دیگر در راستای آزادسازی حریم فلک‌الافلاک

مدیرکل میراث فرهنگی لرستان از تخریب تعدادی دیگر از مغازه‌های اطراف حریم قلعه‌ فلک‌الافلاک خبر داد.

به گزارش هفت گرد، دکتر عطا حسن‌پور در خصوص آزادسازی حریم قلعه‌ فلک‌ الافلاک خرم‌آباد اظهار کرد: آخر هفته جاری با حضور استاندار لرستان شاهد تخریب هفت مغازه در ضلع شمالی قلعه‌ فلک‌الافلاک خرم‌آباد خواهیم بود.

وی ادامه داد: اعتبار تملک این مغازه‌ها از محل اعتبارات سفر هیات دولت به لرستان تامین و ۳۴ میلیارد تومان به مالکین این مغازه‌ها پرداخت شده است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان کرد: ۱۱ مغازه دیگر در اطراف قلعه فلک‌الافلاک خرم‌آباد باید تملک تا ضلع شمالی قلعه به صورت کلی آزادسازی شود.

حسن‌پور اضافه کرد: برای تملک ۱۱ مغازه فوق به ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار نیاز است که در سفر دوم هیات دولت به لرستان تامین خواهد شد؛ البته قرار است ظرف یکی دو هفته آینده بخشی از این اعتبار تامین شود.

وی بیان کرد: با آزادسازی حریم قلعه دو سر پل “گپ” نیز آزاد خواهد شد.

برای استحکام بخشی قلعه فلک‌ الافلاک اعتبارات استانی جوابگو نیست

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان در ادامه در خصوص استحکام بخشی قلعه فلک‌ الافلاک خرم‌آباد، اظهار کرد: استحکام بخشی قلعه موضوعی ملی است که در وزارت میراث فرهنگی به تصویب رسیده و باید به اتمام برسد.

حسن‌پور گفت: به عنوان یک باستان‌شناس نباید به قلعه دست زده می‌شد و حالا که استحکام بخشی آن شروع شده نمی‌شود نیمه‌تمام رهایش کنیم و باید استحکام بخشی را به پایان برسانیم.

وی خاطرنشان کرد: برای استحکام بخشی قلعه فلک‌الافلاک اعتبارات استانی جوابگو نیست.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان بیان کرد: قلعه فلک‌الافلاک بنایی آجری است که در جهان نمونه آن را نداریم و با تلاش وزارتخانه ثبت جهانی آن را جلو انداختیم و هفته بعد نیز جلسه‌ای راجع به همین موضوع در تهران خواهیم داشت.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا