آخرین اخبارفناوری اطلاعات

برگزاری رویداد تخصصی «سکو» در هفته پژوهش و فناوری

«سکو»؛ رویداد ایده تا محصول در هفته پژوهش و فناوری به همت معاونت پژوهشی واحد علوم و تحقیقات دانشگاه آزاد و با همکاری باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان و انجمن علمی مدیریت صنعتی در دانشگاه آزاد اسلامی واحد علوم و تحقیقات برگزار می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، رویداد سکو، به‌ منظور کمک به کاربردی شدن دانش نافذ، تحقیقات کاربردی، پایش و پردازش نیازهای کشور، در کلیه سطوح علمی – پژوهشی و تکمیل زنجیره «ایده تا تجاری‌سازی نوآوری‌ها، دستاوردهای پژوهشی و اختراعات»، برای ساختن ایرانی پیشرو، توسعه‌یافته و ایجاد بستری مناسب برای دانشجویان مشتاق و علاقه‌مند برگزار می‌شود.

رویداد تخصصی بازار ایده تا محصول در محورهای فین‌تک (Financial Technology)، فناوری اطلاعات (Information Technology)، همبست آب، غذا و انرژی (Water-Food-Energy Nexus) و سلامت و تجهیزات پزشکی (Health and Medical Equipment) برپا می‌شود.

برای اولین‌بار در واحد علوم و تحقیقات، دو بخش ویژه به نام «تحقیق و توسعه» و «بازار» ویژه شرکت‌های دانش‌بنیان و پیشرو در نظر گرفته شده است تا همانند دانشگاه‌های ملی و بین‌المللی موفق نسل سوم و چهارم، تعاملی دوچندان بین ایده‌ها، نمونه‌های اولیه موفق و شرکت‌های پیشرو که به دنبال شبکه‌سازی، مشاوره، تجاری‌سازی و بازار هستند، محقق شود.

به نقل از دانشگاه آزاد اسلامی، دانشجویان علاقه‌مند و جویای ایده و طرح‌های دانشجویی کاربردی می‌توانند در این رویداد برای ارائه ایده‌های خود ثبت‌نام کنند و ایده‌های پیشنهادی خود را (در راستای محورهای ذکر شده)، تا تاریخ بیست و سوم آبان‌ماه ۱۴۰۲ در سایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات بارگذاری کنند.

علاقه‌مندان برای کسب اطلاعات بیشتر می‌توانند به سایت باشگاه پژوهشگران جوان و نخبگان واحد علوم و تحقیقات به نشانی srb.iau.ir/bpj مراجعه کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا