آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

یک توصیه پیش از انتخاب محل اقامت در سفر

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری وزارت میراث‌فرهنگی، گردشگری و صنایع‌دستی توصیه کرد: پیش از سفرهای نوروزی و انتخاب مراکز اقامتی، با ورود به سامانه نماد به آدرس Namad.mcth.ir از نرخ‌نامه، مجوز فعالیت و سایر اطلاعات مورد نیاز واحد اقامتی مورد نظر آگاهی کسب شود.

به گزارش هفت‌گرد، یحیی نقی‌زاده محجوب اظهار کرد: باتوجه به نزدیکی تعطیلات نوروز و همچنین ضرورت نظارت مؤثر بر نرخ خدمات قابل ارائه در تأسیسات گردشگری کشور، راه‌اندازی سامانه نظارت بر تأسیسات گردشگری با عنوان «نماد»، در دستور کار قرار گرفت.

او افزود: سامانه Namad.mcth.ir با هدف جلوگیری از گران‌فروشی مراکز اقامتی و سایت‌های رزرواسیون، شفاف‌سازی قیمت‌ها و فراهم آوردن امکان مشاهده نرخ‌نامه واحدهای گردشگری برای عموم، ایجاد شده است و اطلاعات اولیه مسافران درباره تأسیسات گردشگری شامل نشانی، درجه، امکانات، خدمات و نرخنامه در این سامانه اینترنتی در دسترس عموم قرار گرفته است.

مدیرکل نظارت و ارزیابی خدمات گردشگری یادآور شد: با توجه به اینکه اطلاعات مندرج در این سامانه به صورت مستقیم و آنلاین از سامانه جامع نظارت، آمار و اطلاعات تأسیسات گردشگری (جانا) استخراج می‌شود، از این رو تمام ادارات ‌کل استانی مکلف شده‌اند به منظور به‌روزرسانی اطلاعات سامانه مورد اشاره، به قید فوریت  اقدام کنند.

بنابر توضیح روابط عمومی معاونت گردشگری نیز کاربران «نماد» می‌توانند با ورود به سامانه Namad.mcth.ir و انتخاب استان، شهرستان و نوع مرکز شامل هتل، هتل‌آپارتمان، زائرسرا، متل، اقامتگاه بومگردی و غیره از ستاره یا درجه و نرخ مصوب واحد مورد نظر مطلع شوند تا علاوه بر آگاهی از مجوز داشتن واحد مربوطه، از سوءاستفاده‌های احتمالی درباره افزایش نرخ جلوگیری شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا