حقوقی

برای استفاده از پیام رسان‌های داخلی آمادگی داریم

رئیس مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه می‌گوید این مرکز برای استفاده از پیام رسان‌های داخلی جهت ارائه خدمات الکترونیک قضایی آمادگی دارد.

به گزارش پایگاه خبری هفت گرد به نقل از قوه قضاییه، محمد کاظمی فرد در نشست هم اندیشی ارائه خدمات الکترونیک قضایی از طریق پیام رسان های داخلی که با حضور مدیران عامل پیام رسان‌های داخلی برگزار شد اظهارکرد: مرکز آمار این آمادگی را دارد که تا پایان سال تعدادی از خدمات قضایی را علاوه بر دفاتر خدمات الکترونیک قضایی در پیام رسان‌های داخلی نیز ارائه کند و این موضوع منوط به داشتن آمادگی و توانایی از سوی پیام رسان های داخلی است.

وی با تاکید بر اینکه پیام رسان های داخلی می توانند در خدمات قضایی مانند اطلاع رسانی پرونده، در خواست گواهی سوء پیشینه، نوبت دهی قضایی و خدماتی دیگر ورود پیدا کنند، تاکید کرد: یکی از نگرانی‌های دستگاه‌های حاکمیتی موضوع حفظ حریم شخصی افراد است که پیام رسان های داخلی باید به این موضوع توجه ویژه ای داشته باشند.

کاظمی فرد با تاکید بر اینکه پیام رسان های داخلی می توانند به موضوع تبدیل گفتار به متن با واژگان حقوقی ورود کنند، گفت: از دیگر موضوعاتی که پیام رسان های داخلی باید به آن توجه ویژه ای داشته باشند دستیار هوشمند قاضی است که قضات، وکلا و کارشناسان حقوقی رادر برمی گیرد. بانک قوانین که مجموعه ای از قوانین رادر برمی گیرد نیز از موضوعاتی است که پیام رسان های داخلی می توانند به جامعه حقوقی و قضایی ارائه دهند.

در این نشست که مدیران عامل پیام رسان‌های آی گپ، سروش پلاس، بله، ایتا و گپ حضور داشتند ضمن تشکر از مرکز آمار و فناوری اطلاعات قوه قضاییه برای ایجاد چنین بسترهایی تاکید کردند تمام تلاش خود را برای ارائه خدمات بهتر به مردم به کار می گیرند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا