آخرین اخبارفناوری اطلاعات

گوگل خرخر و سرفه کاربران را ردیابی می‌کند!

به‌زودی گوگل خرخرکردن یا سرفه کاربر را در خواب ردیابی می‌کند. این غول جست‌وجو مشغول توسعه دو ویژگی برای موبایل‌های پیکسل و اندروید است.

به گزارش هفت‌گرد، به نقل از گیزموچاینا، از سوی دیگر وب سایت۹to۵Google کدهای نصب فایل در اپلیکیشن Google Health Studies را رصد کرده است.

اکنون مشخص شده این شرکت مشغول انجام آزمایشی به نام«جمع‌آوری اصوات خواب» است که فعلا فقط برای کارمندان گوگل اجرا می شود.

گوگل در این‌باره اعلام کرده: برای شرکت در این تحقیق فرد باید یک کارمند تمام‌وقت گوگل با موبایل اندروید باشد. شرایط محیطی لازم برای انجام این تحقیق آن است که فرد هنگام شرکت در این آزمایش باید در اتاقی بخوابد که هم‌اتاقی وی از شرکت‌های رقیب گوگل نباشد.

این شرکت آمریکایی سعی دارد با انجام این آزمایش داده‌های مورد نیاز برای ایجاد قابلیت‌های پیشرفته و الگوریتم‌هایی فراهم کند که در اندروید ارائه می‌شوند.

قابلیت رصد سرفه و خرخر احتمالا به‌عنوان ویژگی‌های ردیابی خواب برای کاربران عرضه می‌شود. گوگل اعلام کرد این قابلیت با توجه به حفظ حریم خصوصی و نگهداری داده‌ها در دستگاه فعال می‌شود. این بدان معنا است که داده‌های جمع‌آوری شده به‌طور ایمن فرآوری و داخل دستگاه ذخیره می‌شوند.

درحال حاضر هنوز مشخص نیست سرفه و ردیابی خرخر به‌عنوان یک ویژگی مخصوص پیکسل عرضه می‌شوند یا در تمام دستگاه‌های اندروید وجود خواهند داشت. این ویژگی به‌خصوص برای افرادی که با آپنه خواب دست و پنجه نرم می‌کنند، مزایای بسیاری دارد.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا