آخرین اخبارمیراث فرهنگی و گردشگری

برپایی نمایشگاه مبل ملایر همزمان با جام جهانی قطر در جزیره کیش

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر از اعلام آمادگی هنرمندان شهرستان برای برگزاری نمایشگاه هنرصنعت جهانی مبل منبت ملایر همزمان با جام جهانی قطر در جزیره کیش خبر داد.

به گزارش هفت‌گرد، ابراهیم جلیلی دوشنبه ۲۳ خردادماه در نخستین جلسه کمیته صنایع‌دستی ستاد دائمی ارتقای شاخص‌های شهر جهانی مبل منبت ملایر، اظهار کرد: بهمن ۱۳۹۸ با تأیید شورای جهانی صنایع دستی و طبق اعلام وزیر میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، مبل منبت ملایر در فهرست شهرهای جهانی صنایع دستی قرار گرفت.

وی ادامه داد: در جریان سفر معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران به ملایر درخواست خود برای فراهم شدن شرایط حضور فعالان مبل منبت این شهر برای برگزاری  نمایشگاه در جزیره کیش همزمان با جام جهانی قطر را ارائه کردیم.

جلیلی به نشست تخصصی معاون توسعه صادرات کالا و خدمات سازمان توسعه تجارت ایران با فعالان هنرصنعت مبلمان منبت ملایر اشاره و بیان کرد: در این نشست مقرر شد دستگاه‌های اجرایی مرتبط پیگیری‌های لازم برای حضور هنرمندان در جزیره کیش را انجام دهند.

وی برپایی این نمایشگاه در کیش را فرصتی مغتنم برای معرفی شاخص‌ها و ظرفیت‌های هنری و صنعتی این شهرستان به‌ویژه در عرصه تولید مبل منبت دانست و خاطرنشان کرد: فعالان این هنرصنعت آمادگی خود را برای حضور پررنگ در جزیره کیش اعلام کرده‌اند.

رئیس اداره میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری ملایر با تأکید بر این‌که حضور مبل منبت ملایر در این عرصه جهانی جنبه تبلیغاتی بسیار بالایی دارد، افزود: فعالان مبل منبت می‌توانند از طریق فضای مجازی، سایت «ملایر آگِر» و توزیع تراکت و بروشور و دیگر اقدامات تبلیغاتی، برای معرفی هرچه بهتر این هنرصنعت اقدام کنند.

جلیلی برپایی این نمایشگاه را فرصتی ناب برای صنعت مبل منبت ملایر به‎عنوان یکی از شاخص‌ترین هنرهای صنایع دستی این شهرستان دانست و تأکید کرد: فعالان مبل منبت حتی اگر در خلال برپایی این نمایشگاه، فروشی هم نداشته باشند، جذب بازارهای جهانی شده و می‎توانند تصویر درستی از این هنر را معرفی کنند.

وی به ظرفیت بالای این شهرستان در حوزه صنایع دستی اشاره کرد و یادآور شد: پس از کشاورزی، دومین بستر ایجاد اشتغال در این شهرستان مربوط به حوزه هنرهای سنتی و صنایع دستی است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا