آخرین اخباراجتماعیشهری

سردرگمی شهروندان با تغییر ساعت کاری ادارات و عدم تغییر ساعت طرح ترافیک

یک هفته از تغییر ساعت کاری ادارات گذشته، اما خبری از تغییر در ساعات اجرای طرح ترافیک و طرح کاهش نیست و این مسئله موجب بروز مشکلاتی در تردد شهروندان شده است.

به گزارش هفت‌گرد، دولت در راستای صرفه‌جویی در مصرف برق مصوب کرد از شنبه ۲۱ خردادماه تا سوم شهریورماه ساعات کار ادارات تغییر کند.براین اساس ساعات کار  از ساعت ۷ تا ۱۳:۳۰خواهد بود. این در حالیست که ساختمان بسیاری از ادارات و مراکز در محدوده مرکزی شهر و در داخل محدوده طرح ترافیک یا کاهش آلودگی هوا است و بسیاری از کارکنان و کارمندان ترجیح می‌دهند با استفاده از وسیله نقلیه خود به محل کار بروند.

اما حالا با تغییر ساعت کاری ادارات، ساعت اجرای طرح ترافیک، هیچ تغییری نکرده است و  فاصله طولانی اتمام ساعت کاری تا اتمام زمان اجرای طرح ترافیک، باعث سردرگمی شهروندان به‌خصوص افرادی که در محدوده مرکزی شهر رفت و آمد دارند، شده و حتی در این میان سکنه داخل محدوده نیز با مشکل رو به‌رو شدند.

تشکری هاشمی رئیس کمیسیون حمل و نقل شورای شهر تهران در این زمینه می‌گوید که درباره تغییر ساعات طرح ترافیک باید در شورای ترافیک تهران تصمیم‌گیری شود و این موضوع را با معاون حمل ونقل یادآوری کرده‌ام.

او ادامه می‌دهد: مسئله تغییر ساعت طرح بایستی تعیین تکلیف شود چراکه هم برای افرادی که خانه‌های‌شان داخل محدوده است و هم برای کارکنان مشکل‌زا شده و بین ساعت تعطیلی ادارات و ساعت اتمام طرح طولانی است و منتظر هستیم که شورای ترافیک تهران تشکیل و این موضوع را تعیین تکلیف کند.

حال باید منتظر ماند و دید شورای ترافیک تهران در چه زمانی تشکیل جلسه می‌دهد و موضوع تغییر ساعات طرح ترافیک را این‌بار نه بخاطر کرونا بلکه در راستای مصوبه دولت مبنی بر تغییر ساعات کاری ادارات مجدد بررسی و اصلاح می‌کند؟

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا