آخرین اخباراجتماعیخانوادهمحیط زیستهفتانه

هفت وسیله ضروری در «پیک نیک ایرانی»

امروز روز جهانی پیک نیک است؛‌ شاید برای شما این سوال پیش آمده باشد که چه شد برای اولین‌بار مردم به پیک نیک رفتند؟ این کلمه ریشه در زبان فرانسوی دارد و از کلمه‌ی pique-nique گرفته شده. فلسفه‌ پیک نیک، صرف یک غذای غیررسمی در فضای باز و تفریحی است. به گزارش هفت‌گرد، گردش و تفریح و یا به عبارتی پیک نیک، به فرهنگ هر ملتی بستگی دارد. این تفاوت هم در نوع انجام آن و هم وسایل و تجهیزاتی که در یک پیک نیک ایرانی مورد استفاده قرار می‌گیرد را شامل می‌شود.

 

پیک نیک ایرانی - هفت گرد - هفتانه
پیک نیک ایرانی

در ادامه هفت مورد از تجهیزات یک پیک نیک ایرانی آشنا خواهیم شد:

  1. سبد پیک نیک

سبد یا ساک‌های دستی بسته به نوع و میزان تجهیزاتی که برای یک پیک نیک در نظر داریم قابل دسترس‌ترین وسیله است و می‌تواند نظم خوبی به همراه داشتن وسایل باشد.

  • زیرانداز

یکی از ضروری‌ترین تجهیزات یک پیک نیک خوب همراه داشتن زیرانداز است. برای کسانی که دوست ندارند زمین را حس کنند. البته اگر طبیعت‌گرد باشید و دوست دارید شب را زیر نور ستارگان بگذرانید همراه داشتن یک زیرانداز ضروری است.

  • میز و صندلی‌های تاشو

تغییر سبک زندگی شهری باعث شده در پیک نیک و گشت و گزار در طبیعت هم به دنبال صندلی و میز باشیم. به همین دلیل برخی از گروه‌ها میز و صندلی‌های تاشو را جزو تجهیزات پیک نیک قرار دهند.

میز و صندلی پیک نیک  - هفت گرد - هفتانه
میز و صندلی پیک نیک

 

  • پتو و بالش سبک

پتو و بالش‌های قدیمی ایرانی سنگین بودند و دردسرساز. همچنین تفکیکی بین پتوهای سفریو پتوهایی که روزانه از آنها استفاده می‌کردیم وجود نداشت و اغلب غیرقابل شستوشو بودن هم دردسری دیگر بود. اما درحال حاضر پتو و بالش‌های سفری که سبک و قابل شستوشو هستند باعث شده تا تفکیکی بین پتوهای سفری و حانگی ایجاد شود. کم حجم بودن آن هم از نکات خوب دیگر است که می‌تواند پیک نیکی دوست داشتنی برایمان ایجاد کند.

  • اجاق سفری یا منقل

هرچند فرهنگ پیک نیک ایرانی با جوجه کباب آمیخته است. اما اگر اهل آن نباشید داشتن یک اجاق یا گاز پیک نیکی از ملزومات یک پیک نیک ایرانی است.

  • کتری و فلاسک

اگر چای زغالی با سلیقه شما همسو است. کتری به همراه گاز پیک نیکی که در بالا اشاره  کردیم زوج خوبی برای یک پیک نیک اصیل خواهند بود. در غیر اینصورت فلاسک گزینه مناسبی خواهد بود.

 

فلاسک چای در پیک نیک - هفت گرد - هفتانه
فلاسک چای در پیک نیک
  • ظروف یکبار مصرف و یا پلاستیکی

ظروف یکبار مصرف گزینه خوبی است چون نیاز به شست‌وشو ندارد و حمل و نقل آن هم راحت‌ خواهد بود. اما چنانچه حامی محیط زیست هستید استفاده از ظروف پلاستیکی هم گزینه مناسب و همچنین مقرون به صرفه‌ای خواهد بود.

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا