آخرین اخباراجتماعیفناوری اطلاعات

این جانور ۸ ساعت اینترنت را قطع کرد!

هفته گذشته اتفاق عجیبی در بخش‌هایی از کانادا رخ داد و اینترنت به مدت ۸ ساعت قطع شد.

به گزارش هفت‌گرد بر اساس گزارش‌های محلی، ساکنان بخش‌هایی از شمال غربی بریتیش کلمبیا بیش از ۸ ساعت بدون اینترنت ماندند، چون یک سگ آبی با قطع‌کردن یک درخت و افتادن آن بر روی کابل‌های فیبر نوری، آسیب جدی را به شبکه مخابراتی وارد آورده بود!

این موجود کوچک ناخواسته کابل‌های فیبر نوری متعلق به ارائه‌دهنده امور مخابراتی Telus را قطع کرد. کابل‌ها بین چند تیر متعلق به اداره برق بریتیش کلمبیا (BC Hydro) بسته شده بودند.

منطقه باتلاقی با سطح آب بالا نیاز به بالا بردن کابل‌ها داشت. متاسفانه، این امر کابل‌ها را در معرض خرابکاری یک تیز دندان قرار داد!

هنگامی‌که خدمه BC Hydro برای بررسی آسیب وارد عمل شدند، آثار جویدن را در پایین درخت سقوط کرده یافتند که نشان می‌داد مقصر کیست.

دست‌کم اینترنت ۱۴ شهر کوچک در اطراف قطع شد. باب گامر، یکی از مقاماتی که برای BC Hydro کار می‌کند در این خصوص گفت: «این غیرعادی است، اما هر چند وقت یک بار اتفاق می‌افتد.»

او افزود: «بنابراین اگر برای هر قطع بیش از حد یک پول بگیرم، مرد ثروتمندی نمی‌شوم، اما این اتفاق می‌افتد.»

به‌نظر می‌رسد که بیشتر مردم از قطع شدن ناگهانی اینترنت اذیت شده‌اند. در یک نمونه، صاحبان  کسب‌وکارها ناگهان متوجه شدند که دیگر نمی‌توانند دستمزد یا پول‌شان را از طریق کارت‌های بانکی دریافت کنند.

به‌طرز شگفت‌انگیزی، این اولین بار نیست که یک سگ آبی به دلیل ویران کردن زیرساخت‌های کانادا مقصر شناخته می‌شود.

سال گذشته، ۹۰۰ نفر نیز اینترنت خود را در بریتیش کلمبیا از دست دادند که این نیز از طریق سیم‌ها جویده شده بود!

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا