آخرین اخبارفناوری اطلاعات

قابلیت تشخیص سن کاربران در اینستاگرام با استفاده از هوش مصنوعی

شرکت یوتی مدعی است که در عرض چند ثانیه می‌تواند سن افراد را دقیقا حدس بزند. کاربران موجود اگر بخواهند تاریخ تولدشان را تغییر دهند، باید با ارسال عکسی از مدرک شناسایی یا گذرنامه خود، درستی سن‌شان را ثابت کنند.

به گزارش هفت‌گرد، اینستاگرام در حال آزمایش  ابزار چهره‌شناسی جدیدی است که سن کاربران را با استفاده از هوش‌مصنوعی حدس می‌زند و راستی‌آزمایی می‌کند.

در این فناوری که شرکت نوآفرین (startup) لندنی «یوتی» (Yoti) پدید آورده است، چهره فرد با استفاده از دوربین گوشی یا رایانه او اسکن می‌شود و با استفاده از یادگیری ماشینی  (machine learning)، تعیین می‌شود که او چند ساله است.

به‌کارگیری این فناوری هم‌اکنون نیز از جانب دولت بریتانیا و نهادهای تنظیم مقررات آلمان، برای مقاصد تعیین شناسه دیجیتالی و سنجش سن افراد به منظور دسترسی دادن به محتواهای مناسب افراد بالغ بالای ۱۸ سال، تایید شده است.

در اینستاگرام که به فیسبوک تعلق دارد، کاربر باید حداقل ۱۳ سال سن داشته باشد تا از این برنامه استفاده کند و در حال حاضر احراز سن کاربران جدید فقط به پرسیدن ساده سال تولد از خودشان محدود است.

کاربران موجود هم اگر بخواهند تاریخ تولدشان را تغییر دهند، باید با ارسال عکسی از مدرک شناسایی یا گذرنامه خود، درستی سن‌شان را ثابت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا