آخرین اخبارخانوادهشهری

تابستانی شاد «با بازی» در بوستان‌های شهر

نخستین جشنواره تابستانی «با بازی» با اجرای بازی‌های بومی و ورزشی از سوی سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران در بوستان‌های منتخب شهر برگزار می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد از سازمان فرهنگی، هنری شهرداری تهران، نخستین جشنواره بازی‌های تابستانی «با بازی» با رویکرد ترویج شادی و نشاط اجتماعی در شهر، در سه هفته متوالی از ساعت ۱۶تا ۲۰ در مناطق ۲، ۵، ۶، ۷، ۹، ۱۰، ۱۲، ۱۳، ۱۴، ۱۸، ۲۱ و ۲۲ شهر تهران برگزار می شود.

این برنامه شامل بازی‌های مختلف فردی و گروهی بوده و هر خانواده می‌تواند با ثبت نام و شرکت در بازی‌ها و کسب امتیاز، با دیگر گروه‌ها رقابت کند.

این بازی‌ها شامل انواع بازی‌های بومی، ورزشی مانند هفت‌سنگ، طناب‌کشی، زو، تیراندازی، ورزش‌های زورخانه‌ای، بازی‌های فکری رومیزی است. همچنین در بخش جنبی این جشنواره، غرفه مشاوره پدر فرزندی و فروشگاه کتاب دایر می‌باشد.

‌جشنواره تابستانی «با بازی» برای نوجوانان تهرانی بوده که همراه با پدر خود در برنامه شرکت می‌کنند. توجه به نقش پدر در شکل‌گیری هویت نوجوان و جایگاه الگو محوری او که می‌تواند قهرمان زندگی فرزند خود باشد و از سوی دیگر کم‌توجهی خانواده به گذراندن زمان با فرزندان خود به‌دلیل مشغله‌های زندگی امروزی، باعث شد تا این برنامه طراحی شود تا شاید اندکی توجه نسبت به این موضوع مهم را در خانواده‌ها برانگیزد.

روش برگزاری جشنواره بدین صورت است که هر خانواده یک تیم محسوب می‌شود و همه اعضای تیم می‌توانند در بخش‌های مختلف بازی براساس قوانین تعیین شده مشارکت کرده و برای تیم خود امتیاز کسب کنند.

در روز پایانی جشنواره در هر منطقه مراسم اختتامیه برگزار می‌شود و تیم‌های برتر معرفی و تقدیر می‌شوند.

جوایز برگزیدگان شامل:

تیم اول معادل مبلغ ۳ میلیون تومان بن کارت خرید از باغ کتاب تهران همراه با مدال با بازی و لوح افتخار.

تیم دوم معادل مبلغ ۲ میلیون تومان بن کارت خرید از باغ کتاب تهران همراه با مدال با بازی و لوح افتخار.

تیم سوم معادل مبلغ ۱ میلیون تومان بن کارت خرید از باغ کتاب تهران همراه با مدال با بازی و لوح افتخار.

علاقمندان برای ثبت‌نام در این جشنواره کافی است که مشخصات مورد نیاز شامل نام و نام خانوادگی، جنسیت، نام پدر، کدملی، تاریخ و محل تولد، شماره همراه اعضای تیم به همراه نام پیشنهادی برای تیم خود را به شماره واتس‌آپی ۰۲۱۹۶۶۵۰۰۰۰ ارسال کنند.

گفتنی است در صورتی‌که پدر خانواده حضور نداشته باشد، بازی‌های تفریحی بدون ثبت نام و شرکت در بخش رقابتی جشنواره امکان‌پذیر است اما در صورت ازدحام جمعیت اولویت با خانواده‌هایی است که ثبت نام کرده‌اند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا