آخرین اخبارکتاب

بحث دربارۀ مبانی و شیوه‌های پژوهش در فارسی

نشست نقد و بررسی کتاب «مبانی و شیوه‌های پژوهش در زبان و ادبیات فارسی» نوشتۀ قدرت‌الله طاهری برپا می‌شود.

به گزارش هفت‌گرد، نشست هفتگی شهر کتاب در روز سه‌شنبه (۲۸ تیر) ساعت ۱۵ به نقد و بررسی کتاب «مبانی و شیوه‌های پژوهش در زبان و ادبیات فارسی» نوشتۀ قدرت‌الله طاهری اختصاص دارد که با حضور علیرضا محمدی‌کله‌سر و مولف برگزار می‌شود.

علاقه‌مندان می‌توانند این نشست را از اینستاگرام مرکز فرهنگی شهرکتاب به نشانی ketabofarhang، کانال تلگرام bookcitycc و صفحۀ این مرکز در سایت آپارات پیگیری کنند.

افزون‌براین، در خبر برگزاری این نشست آمده است: با وجود سنجش «علمی» همۀ امور، ازجمله جلوه‌های گوناگون هنر و ادبیات در عصر حاضر، پاره‌ای از استادان با تجربه، در «علم» بودن ادبیات و ضرورت به کارگیری روش‌های علمی در پژوهش‌های ادبی تردید دارند. در این اثر، مولف ضمن طرح آموزش اصول بنیادین تحقیق به پژوهشگران جوان، اعم از دانشجویان دوره‌های کارشناسی ارشد و دکتری «زبان و ادبیات فارسی» کوشیده‌ است از «عملیت» ادبیات با استفاده از مبانی نظری و روش‌های متداول سایر دانش‌ها دفاع کند. کتاب‌هایی که تاکنون در این زمینه نوشته‌ شده‌اند، اغلب در باب «شناخت مراجع ادبی و مقدمات پژوهش» هستند و تاکنون شیوه‌ها و اصول بنیادین پژوهش در ادبیات کاویده‌ نشده و محققان بزرگ ادبیات معاصر نیز تجربیات پژوهشی خود را به کتابت در نیاورده‌اند تا به صورت مدون به نسل‌های بعد از خود منتقل شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا