آخرین اخبارسلامت

چه کسی بیشتر عمر می‌کند: گوشت‌خوار یا گیاه خوار؟

ممکن است به نظر برسد که گیاهخواری و طول عمر با هم مرتبط هستند، اما فقط به خاطر پرهیز از گوشت‌خوردن نیست. فرهنگ، مذهب، دسترسی و سلامت فردی در اینکه چه چیزی را در بشقاب غذای‌مان بگذاریم تأثیر دارند.

به گزارش هفت‌گرد، سال‌های اخیر زیاد به گوش‌مان می‌خورد که رژیم غذایی گیاهخواری سالم‌تر است اما ممکن است برخی در درستی این مدعا تردید داشته باشند.

هر انسانی رژیم غذایی خودش را بنا بر دلایل متفاوتی انتخاب می‌کند. فرهنگ، مذهب، دسترسی و سلامت فردی در اینکه چه چیزی را در بشقاب غذایمان بگذاریم تأثیر دارند.

در طول تاریخ رژیم غذایی گیاهخواری بنا بر دلایل مذهبی رایج بوده است اما آیا آنچه برخی از دنبال کنندگان این روش تغذیه درباره مؤثر بودن گیاهخواری بر سلامت و درنتیجه طول عمر بیشتر درست است؟

طول عمر به چه مؤلفه‌هایی ربط دارد؟

دکتر جیمز براون، مدرس زیست‌شناسی و علوم زیست پزشکی، دانشگاه استون معتقد است توانایی ما برای داشتن یک زندگی طولانی تحت تأثیر ترکیبی از ژن‌ها و محیط اطراف ما است. در مطالعاتی شامل دوقلوهای همسان، دانشمندان تخمین زده‌اند که تنها اندکی بیش از ۳۰ درصد از این تأثیر از ژن‌های ما سرچشمه می‌گیرد، به این معنا که بزرگ‌ترین گروه از عواملی که مدت‌زمان زندگی یک فرد را کنترل می‌کنند، محیط اطراف اوست.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا