آخرین اخبارهفتانه

هفت جزیره رویایی جهان

کره زمین، جزایر منحصر به‌فرد و رویایی بی‌شماری داردجزایر بسیاری در جهان وجود دارد که هرکدام به‌نحوی زیبایی‌های خاصی دارند.جزایری که سالانه میلیون‌ها توریست را از نقاط مختلف به سوی خودش می‌کشانند.

به گزارش هفت‌گرد، فکر رفتن به یک جزیره زیبا و دورافتاده برای فرار از زندگی پرتنش امروزی، بدون شک ایده وسوسه‌کننده است. تصور کنید که روزها را در ساحل شنی، زیر نور طلایی خورشید بگذرانید و شب‌ها درخشش ماه و آسمان پر ستاره جادوی‌تان کند. حتی فکر کردن به چنین سفری هم شیرین و لذت‌بخش است. جزیره برای هر سبک سفری مناسب است. شما می‌توانید برای تفریح‌های مهیج به دل این سرزمین‌های رها در آب بزنید یا به‌قصد استراحت در آرامش و سکوت این مناطق.

با هفت‌گرد همراه باشید تا با هفت جزیره برتر جهان برای سفر آشنا شوید!

۱. جزیره سیشل در آفریقا

رتبه نخست فهرست زیباترین جزیره‌های جهان به سیشل (Seychelles) در قاره آفریقا و آب‌های اقیانوس هند تعلق دارد. سیشل مجموعه‌ای از تمام زیبایی‌های زمین را در خود جمع کرده است. در این جزیره بهشتی می‌توانید سواحل آبی خوش‌رنگی را ببینید که زیر نور طلایی خورشید مثل جواهر می‌درخشند. جنگل‌های سرسبز استوایی با آبشاری خوش‌قدوقامت در این مقصد تماشایی وجود دارد. قدم‌زدن در شن‌های نرم ساحل، صخره‌نوردی در مناطق جنگلی و لذت از آرامش و زیبایی بی‌حدومرز، این جزیره را تا ابد در ذهن‌تان به‌عنوان خاص‌ترین مقصد در بین سفرهایتان ثبت می‌کند.

جزیره سیشل در آفریقا-هفت جزیره رویایی جهان هفت گرد
جزیره سیشل در آفریقا

۲. جزیره مائویی در هاوایی

این جزیره جایی برای عاشقان آدرنالین و گشت‌وگذار در بهشت است. جزیره مائویی بخشی از جزایر هاوایی در آمریکا است که در اقیانوس آرام واقع شده. این جزیره جایی برای لذت از زندگی است: می‌توانید در میان طبیعت تماشایی آن دوچرخه سواری کنید یا در آب‌های آن غواصی و موج‌سواری را تجربه کنید. هاوایی با تمام زیبایی‌هایش از شما میزبانی می‌کند. سواحل زیبای هاوایی و طبیعت تماشایی‌اش قابی رنگارنگ در مقابل چشمان گردشگران قرار می‌دهد.

جزیره مائویی در هاوایی-هفت جزیره رویایی جهان هفت گرد
جزیره مائویی در هاوایی

۳. جزیره سانتورینی در یونان

در فهرست زیباترین جزیره‌های دنیا باید سانتورینی یونان را نیز اضافه کنیم. اصلا مگر می‌شود سانتورینی را از لیست جزایر دیدنی جهان جدا کرد؟! سانتورینی شبیه صفحه‌های یک کتاب قصه می‌ماند یا بهتر است بگوییم سرزمینی انیمیشنی است که در دنیای واقعی جان گرفته است.

این جزیره با ساختاری نیم‌دایره درون دریای اژه واقع شده است و قاب‌هایی کارت‌پستالی پیش روی گردشگران قرار می‌دهد. معماری سانتورینی شگفت‌انگیز است و رنگ‌های سفید و آبی هستند که این جزیره را ساخته‌اند. این سازه‌های سفیدرنگ که شبیه خانه‌های برفی شده‌اند، با پرتوهای طلایی غروب آفتاب، تماشایی‌تر می‌شوند. سانتورینی زادۀ فوران آتش‌فشانی است و امروزه به یکی از مناطق رویایی برای سفرهای عاشقانه تبدیل شده است. این جزیره هم درهنگام روز و زمان قدرت‌نمایی خورشید زیباست و هم درهنگام شب با درخشش چراغ‌های کوچک و بزرگ نمی‌توان از آن چشم برداشت.

جزیره سانتورینی در یونان-هفت جزیره رویایی جهان هفت گرد
جزیره سانتورینی در یونان

۴. جزیره بورا بورا در تاهیتی فرانسه

در جنوب اقیانوس آرام، جزیره‌ای واقع شده که آرامش، طبیعت زیبا، آبی تماشایی و فضایی خاص را باهم دارد. بورا بورا در جزایر پلی‌نزی فرانسه واقع شده است و از زیباترین جزیره‌های دنیا محسوب می‌شود. این جزیره در فرانسه نیست، اما در انحصار این کشور است. ازمنظر جغرافیایی، این جزیره روی نقشه بین استرالیا و آمریکا واقع شده است. این جزیره زیباترین نقطه دنیا شناخته می‌شود و به‌محض ورود به آن تصور خواهید کرد که وارد جهانی دیگر شده‌اید. اینجا همه‌چیز رنگ خیال دارد.

یکی از بهترین ساحل‌های جهان در بورا بورا دیده می‌شود و شفافیت رنگ آبی آن به وجدتان خواهد آورد. در این جزیره به تعریف دیگری از آبی فیروزه‌ای اقیانوس خواهید رسید و سرسبزی طبیعت چهره‌ای منحصربه‌فرد از خود به شما نشان می‌دهد. زیبایی جنگل‌های باران‌زده این جزیره رویایی وصف‌نشدنی است و رنگ‌ها به زیباترین شکل ممکن دلبری می‌کنند.

جزیره بورا بورا در تاهیتی فرانسه-هفت گرد
جزیره بورا بورا در تاهیتی فرانسه

۵. جزایر تماشایی گالاپاگوس

گالاپاگوس نامش با داروین گره خورده است. سفر این دانشمند به مجموعه جزایر عجیب‌وغریب گالاپاگوس، سبب جان‌گرفتن نظریه انتخاب طبیعی شد. گالاپاگوس یکی از زیباترین جزایر دنیا است و اگر وبلاگ‌نویسان و توریست‌های مشهور جهان را دنبال کنید، متوجه خواهید شد که بعد از آنکه پای‌تان را به این جزیره جادویی برسد، جداشدن و ترک آن چقدر سخت خواهد بود. گالاپاگوس از پنج جزیره اصلی و تعداد بسیاری جزیره کوچک دیگر تشکیل شده است. اینجا می‌توانید عاشق زیبایی و شیطنت حیوانات بسیاری شوید که در کمتر جایی پیدا می‌شوند. هزاران گونه جاندار در این سرزمین سبز و آبی با صلح و آرامش در کنار هم زندگی می‌کنند و یکی از تماشایی‌ترین قاب‌های دنیا را ساخته‌اند: دنیایی که از مزاحمت‌ها و آسیب‌های بشر دور مانده است!

جزایر تماشایی گالاپاگوس-هفت گرد
جزایر تماشایی گالاپاگوس

۶. جزیره بالی در اندونزی

جزیره بالی را باید از زیباترین جزیره های دنیا دانست. جزیره بالی در اندونزی واقع شده است. در این جزیره جادویی، علاوه بر طبیعت، فرهنگ و آیین هندو نیز برای گردشگران جذاب است و بالی را به سرزمینی برای ماجراجویی تبدیل کرده است. معابد این جزیره از تماشایی‌ترین قسمت‌های آن هستند و علاوه بر معماری زیبا، نیروی جادویی آرامش‌بخشی دارد. بالی دنج‌ترین نقطه جهان برای یوگا و مدیتیشن محسوب می‌شود.

معمولا معابد بالی نزدیک به آب و طبیعت جزیره هستند. برای هر سازه معبد بالی، افسانه‌های بسیارجذابی وجود دارد. در این جزیره به چشم خواهید دید که آیین هندو برای مردم بالی تنها یک دین نیست، بلکه یک سبک زندگی محسوب می‌شود. کوه‌های فعال آتش‌فشانی، مزارع سرسبز و پلکانی برنج، جنگل‌های استوایی به سبک والت‌دیزنی، سواحل رویایی و… از دیگر جذابیت‌های بالی هستند و آن‌را به یکی از زیباترین جزایر جهان تبدیل می‌کنند. همچنین بسیاری از فستیوال‌های رنگارنگ دنیا در بالی اجرا می‌شود و این ویژگی سبب افزایش جذابیت بالی در بین گردشگران می‌شود.

جزیره بالی در اندونزی-هفت گرد
جزیره بالی در اندونزی

۷. جزیره کاپری در ایتالیا

تنها کافی است که پای‌تان به کاپری باز شود تا لنگرتان را در این جزیره بیندازید و دیگر نتوانید به‌راحتی از آن دل بکنید. کاپری از زیباترین جزیره‌های جهان است و رویای حقیقی‌شده شما از بهشت خواهد بود. این جزیره در جنوب ایتالیا و در حوالی شهر ناپل جا خوش کرده است. صخره‌های آهکی یکی از ویژگی‌های این جزیره منحصربه‌فرد است. بافت سبز گیاهان این سرزمین و دریای خوش‌رنگ آن به‌همراه معماری بسیاری از بناهای تاریخی آن، تمام زیبایی دنیا را در یک قاب جمع کرده است.

این جزیره پاتوق بسیاری از هنرمندان مطرح دنیاست و تعطیلات آنها را طلایی می‌کند. این سرزمین افسانه‌‌ای جایی است که در طول تاریخ، پادشاهان بسیاری را مدهوش زیبایی خود کرده است. هنرمندان شیفته زیبایی افسانه‌‌ای آن می‌شوند و مردم عامه برای تفریح و لذت از آرامش، راهی این سرزمین جادویی می‌شوند.

جزیره کاپری در ایتالیا-هفت گرد
جزیره کاپری در ایتالیا

 

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا