آخرین اخبارهنرهای تجسمی

حل مشکل بیمه تکمیلی اعضای صندوق اعتباری هنر

هنرمندان عضو صندوق اعتباری هنر از صبح یکشنبه ـ ۱۳ شهریور ماه ـ (ساعت هشت) امکان ثبت‌نام برای دریافت بیمه درمان تکمیلی را بدون نیاز به آپلود معرفی‌نامه، داشته‌ و می‌توانند نسبت به ثبت نام اقدام کنند.

کریمی می‌گوید، از میان ۹۳ هزار عضو صندوق تنها ۱۴ هزار عضو وارد مرحله تمدید شدند و طی چند ماه اخیر بیش از ۱۲ هزار نفر از این تعداد مدارکشان را به‌روز کرده‌اند و تعیین تکلیف شده‌اند و در عین حال، صندوق اعتباری هنر برای اینکه حقی از هنرمندان ضایع نشود، این امکان را فراهم کرده که اعضای باقیمانده که کمتر از ۲۰۰۰ نفر هستند «بدون نیاز بر تمدید کردن عضویت خود در صندوق، به‌روز رسانی اطلاعاتشان و آپلود کردن معرفی نامه»، ثبت نام بیمه تکمیلی را انجام دهند و مشکلی برایشان پیش نیاید و پس از ثبت نام بیمه تکمیلی، مراحل تکمیل پرونده خود را پیگیری کنند.

او ادامه می‌دهد: اگر اعضا نتوانسته باشند مدارک خود را کامل کنند و یا معرفی نامه بگیرند، پس از انجام ثبت نام بیمه تکمیلی، تا آذرماه به مدت سه ماه فرصت خواهند داشت که مدارک خود را تکمیل و عضویتشان را تمدید کنند.

کریمی تصریح می‌کند: بررسی مدارک هنرمندان برای دریافت معرفی‌نامه در معاونت امور هنری در حال بررسی است. تا جایی که می‌دانم، تیمی در معاونت امور هنری مسئول این امر شده که به جد روی بررسی درخواست‌ها و صدور معرفی‌نامه‌ها کار می‌کنند. 

او در پایان درباره هزینه‌ای که دریافت بیمه‌ تکمیلی برای هنرمندان خواهد داشت، می‌گوید: حدود ۷۵ درصد تعرفه‌های حق بیمه در سال جاری افزایش داشته است با این حال صندوق اعتباری هنر با هدف حمایت از اعضای تحت پوشش، تلاش کرد مبلغ کمتری از افزایش حق بیمه به هنرمندان تحمیل شود و به طور میانگین بیش از ۶۰ درصد از حق بیمه درمان تکمیلی را در قالب یارانه توسط صندوق پرداخت کنیم.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا