آخرین اخبارشهری

شروع افتتاحیه‌های شبکه مترو تهران در سال ۱۴۰۲

همان طور که پیشتر مدیریت شهری پایتخت وعده داده بود، افتتاحیه‌های متعدد شبکه مترو تهران در سال ۱۴۰۲ از فصل بهار آغازشده و پیش بینی می‌شود با تامین به موقع منابع مالی، امسال شاهد رخدادهای مثبت قابل توجهی در حوزه حمل و نقل ریلی درون شهری باشیم.

به گزارش هفت‌گرد، مهندس محسن هرمزی مدیرعامل شرکت مترو تهران با اعلام مطلب فوق افزود: به دنبال انجام موفقیت آمیز تست گرم نخستین بخش از مسیر تونلی پروژه توسعه غربی خط ۴ به طول ۱۴۰۰ متر، اولین افتتاحیه شبکه مترو پایتخت در سال جدید به آغاز بهره‌برداری از ایستگاه علامه جعفری در بخش توسعه غربی خط ۴ مربوط می‌شود؛ این ایستگاه در واقع نخستین ایستگاه از پروژه توسعه غربی خط مذکور به حساب آمده و در ادامه با اضافه شدن ۲ ایستگاه دیگر، طول خط ۴ از منتهی الیه غربی خود ۴۲۰۰ متر افزایش می یابد.

هرمزی در ادامه به عملیات عمرانی حجیم ساخت ایستگاه علامه جعفری اشاره کرد و افزود: اقدامات گسترده‌ای در زمینه خاکبرداری، آرماتوربندی، بتن ریزی و نازک کاری این ایستگاه صورت پذیرفته‌ است تا یکی از ایستگاه‌های عمیق خط ۴ آماده افتتاح شود. پیش‌بینی‌های صورت گرفته حاکی از آن است که ظرفیت مسافرپذیری خط ۴ مترو تهران با تکمیل بخش‌های توسعه شرقی و غربی آن طی سالهای آینده، به میزان قابل توجهی افزایش یافته و حداقل ۳۰ درصد به جمع مسافران کنونی این خط افزوده شود.

بنا براعلام روابط عمومی و امور بین‌الملل شرکت مترو، مدیرعامل شرکت مترو تهران در پایان گفت: اهمیت پروژه توسعه غربی خط۴ مترو آنجا بیشتر عیان می‌شود که یادآور شویم ایستگاه‌های جدید این خط در دو ایستگاه با خطوط ۵ و ۶ مترو دارای ایستگاه تبادلی شده و همین امر باعث ارائه انتخاب‌های بیشتر و متنوع تر به مسافران ۳ خط مذکور می‌شود.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا