آخرین اخبارکتاب

اعلام نامزدهای نهایی جایزه نویسندگان نوقلم

هیات داوران جایزه ادبی نویسندگان نوقلم «واتراستونز»‌ ۶ رمان جسورانه و سرزنده را به عنوان نامزدهای نهایی این دوره معرفی کردند.

به گزارش هفت‍گرد، ۶ رمان از جمله «وزارت زمان»‌ نوشته «کالیان بردلی» و «گرتا و والدین»‌ اثر «ربکا کی ریلی» در فهرست نامزدهای نهایی جایزه ادبیات داستانی نویسندگان نوقلم «واتراستونز» قرار گرفتند.

«گاردین»‌ نوشت،‌ این جایزه که امسال برای سومین سال اهدا می‌شود، تمامی کتاب‌های داستانی نویسندگان نوقلم که در بریتانیا منتشر شده‌اند را شامل می‌شود و نویسندگان «واتراستونز» در انتخاب آن‌ها تصمیم‌گیری می‌کنند.

علاوه بر کتاب‌های «بردلی» و «‌ریلی»، «مارتیل» نوشته «کاوه اکبر» شاعر ایرانی-آمریکایی که نخستین رمان او محسوب می‌شود به همراه «مانگرل» اثر «هاناکو فوتمن»‌،‌ بازیگر بریتانیایی،‌ «بهره‌کشی باشکوه»‌ نوشته «فریدا لنون»‌ و «سکوت در مابین» اثر «جوسی فرگوسن»‌ نیز برای کسب این جایزه ۵,۰۰۰ پوندی با یکدیگر رقابت می‌کنند.

«وزارت زمان» و «مارتیل»‌ پیش از راه‌یابی به فهرست نامزدهای نهایی، در فهرست پرفروش‌های «نیویورک تایمز» قرار گرفته بودند.

سال گذشته «برای یادبود» نوشته «آلیس وین» که به کتاب پرفروش یک نویسنده نوقلم در سال ۲۰۲۳ تبدیل شد به عنوان برنده جایزه ادبیات داستانی نویسندگان نوقلم «واتراستونز» انتخاب شد. برنده امسال در بیست و پنجم جولای معرفی خواهد شد.

جایزه بهترین نویسنده رمان‌اولی «واتراستونز» در آوریل ۲۰۲۲ تاسیس شد و این جایزه برای نخستین‌بار به «تس گانتی» برای نگارش «خانه خرگوش» اهدا شد. «واتراستونز» همچنین جوایز ادبی را در بخش ادبیات کودک و بهترین کتاب سال اهدا می‌کند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا