سلامت

چرا باید شاد باشیم؟

هفت دلیل برای این‎که چرا باید در همین لحظه شاد باشید!

خوشبختی و شادی آن احساس نابی است که همه ما آرزوی تجربه آن‌را داریم، اما در عین حال هم ممکن است عصبانی، بدخلق و افسرده باشیم، اینطور نیست؟ علم شادی به ما می‌گوید که شاد بودن در واقع یک انتخاب است.

به گزارش هفت‌گرد، این ما هستیم که انتخاب می‌کنیم این لحظه را چگونه سپری کنیم. در این مطلب می خواهیم 7 دلیلی که می‌گوید چرا باید شاد باشیم را بررسی کنیم. لطفا تا انتها با ما همراه باشید.

افرادی در زندگی شما هستند که شما را دوست دارند و به شما وابسته هستند

مهم‌ترین افراد زندگی شما چه کسانی هستند؟ به احتمال زیاد، شما برای این افراد حاضرید هر کاری را انجام بدهید، درست است؟ اگر به دنبال دلیلی برای شاد بودن هستید، این نقطه خوبی برای شروع است.

مهم نیست گاهی زندگی چقدر به ما سخت می‌گیرد، مهم این است که در هر شرایطی کسی وجود دارد که شما را بی‌قید و شرط دوست دارد. آیا فکر می‌کنید عزیزان شما می‌خواهند شما را ناراضی و بدبخت ببینند؟ البته که نه.

شاد بودن شما می‌تواند دلیل شادی افرادی باشد که دوست‌تان دارند و دوست‌شان دارید. پس این شادی‌را از آنها و خودتان دریغ نکنید. مطمئن باشید این شادی روابط شما را بسیار لذت بخش‌تر خواهد کرد.

زندگی می‌تواند به‌طور چشمگیری در یک لحظه تغییر کند

نکته‌ای که در مورد زندگی وجود دارد، این است که کاملاً غیرقابل پیش‌بینی است. ممکن است هر یک از ما فردا که از خواب بیدار شویم شغل‌مان را از دست بدهیم، کسی را که دوست داریم از دست بدهیم یا متوجه می‌شویم که یک بیماری تهدیدکننده زندگی داریم.

نکته این است که شما هرگز از فرداهای خود خبر ندارید. این به ما نشان می‌دهد که هیچوقت برای شاد بودن نباید منتظر رسیدن فرداها باشیم. تصمیم بگیرید امروز را شاد باشید و از تک تک لحظاتی که دارید لذت ببرید.

افراد شاد بهره‌وری بیشتری دارند

به نظر شما به‌طور متوسط ​​چه کسانی موفق‌تر می‌شوند؟ فردی که خوش‌بین، شاد و با انگیزه است یا فردی که انرژی خود را صرف شکایت از اوضاع می‌کند؟ افراد شاد به‌طورکلی سازنده‌تر هستند.

این افراد عملکرد بهتری دارند و بیشتر از افراد ناراضی به اهداف خود می‌رسند.

جهان به افراد شاد بیشتری نیاز دارد

هر روزی که از خواب بیدار می‌شویم، خبرهای تلخی از کشور خودمان و یا سایر نقاط جهان می‌شنویم. متأسفانه، ما در دنیایی زندگی می‌کنیم که جنگ، قحطی، فقر و ویرانی وجود دارد. اما نکته اینجاست که خوب همیشه بر شر غلبه می کند.

اقدامات یک فرد شاد می‌تواند یک اثر متناوب ایجاد کند که می‌تواند جهان را به معنای واقعی کلمه تغییر دهد. تغییری باشید که می‌خواهید ایجاد کنید. شادی را انتخاب کنید.

این شعر از عمر خیام، شاعر بزرگ کشورمان نیز گویای این است که باید درلحظه زندگی کنیم و شاد باشیم:

پایان همه عمر جهان نیستی است

پندار که نیستی، چو هستی خوش باش

شما زنده هستید

مهم نیست که چقدر بیمار، خسته، ناراحت یا ناراضی هستید، یک چیز وجود دارد که می‌توانید از آن سپاسگزار باشید و آن این است که شما هنوز زنده هستید و برای زندگی کردن فرصت دارید.

افرادی که دوست‌شان داریم به‎طورغیرمنتظره ما را ترک می‌کنند. به این فکر کنید که اگر بدانید این آخرین روز زندگی شما بر روی زمین است، چه می‌کنید؟ آیا آن را صرف فکر کردن به همه چیزهایی که ندارید می‌کنید؟ احتمالا نه.

شما سعی می‌کنید با کسانی‌که بیشتر دوست‌شان دارید وقت بگذرانید، استراحت کنید، بخندید و زندگی کنید.

افراد شاد روابط بهتری دارند

در اکثر نظرسنجی‌ها افراد متاهل از افراد مجرد شادتر هستند. این بدان معنا نیست که برای رسیدن به خوشبختی باید ازدواج کنید.

معنای آن این است که وقتی شادبودن را انتخاب می‌کنید، به احتمال زیاد روابط کاری بهتر و روابط بهتری با دوستان، اعضای خانواده و سایر عزیزان خواهید داشت.

افراد شاد سالم‌ترند

اگر به دلیل دیگری برای شاد بودن در لحظه، نیاز دارید، در اینجا یک دلیل خوب وجود دارد: تحقیقات رابطه مستقیمی را بین سلامت و شادی نشان می‌دهند. افراد شاد تمایل دارند با ورزش بیشتر و تغذیه سالم‌تر نسبت به افراد ناراضی از خود بیشتر مراقبت کنند.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا