آخرین اخبارفناوری اطلاعات

طرح‌های توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر کوچک‌مقیاس تسهیلات دریافت می‌کنند

در قانون جهش تولید دانش‌بنیان با همکاری برخی دستگاه‌ها در کشور از جمله معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری به اختصاص تسهیلات برای طرح‌های توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر کوچک‌مقیاس اشاره شده است.

به گزارش هفت‌گرد، در این قانون و آیین‌های ابلاغ شده آن اهداف مختلفی برای رشد و توسعه نوآوری و فناوری در اقتصاد کشور در نظر گرفته شده که برای اجرایی سازی درست آن دستگاه‌های مربوطه نیز باید اقدامات لازم را انجام دهند.

در یکی از آیین‌نامه‌های این قانون آمده که کارگروه با هدف نظارت بر حسن اجرای این آیین‌نامه و تعیین شرایط اعطای تسهیلات به طرح‌های توسعه نیروگاه‌های تجدیدپذیر کوچک‌مقیاس با عضویت نمایندگان معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری(رئیس کارگروه)، وزارت نیرو(ساتبا)، وزارت صنعت، معدن و تجارت و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری تشکیل می‌شود.

دبیرخانه کارگروه در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری تشکیل می‌شود. با تشخیص کارگروه نمایندگی از سازمان‌های مربوطه دولتی و بخش خصوصی امکان حضور در جلسه‌ها را خواهند داشت.

به گزارش مرکز ارتباطات و اطلاع رسانی معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری، یکی از معیارهای اصلی اولویت نیروگاه‌های تجذیرپذیر کوچک‌مقیاس برای بهره‌مندی از تسهیلات موضوع این آیین‌نامه، استفاده از محصولات و خدمات دانش‌بنیان و یا محصولات ساخت داخل است.

نمایش بیشتر

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا